Депутати обласної ради вивчають роботу інтернатних закладів освіти

Відбулося виїзне засідання постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки, культури, туризму, спорту, у справах сім'ї, молодіжної політики до загальноосвітніх спеціальних шкіл-інтернатів області. Мета цього заходу - вивчення питання “Про організацію надання освітніх послуг Новопразькою спеціальною загальноосвітньою школою-інтернат I-II ступенів Олександрійського району Кіровоградської області та Знам’янською спеціальною загальноосвітньою школою-інтернат I-III ступенів Кіровоградської обласної ради”.

Знам’янська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів є закладом для дітей з вадами фізичного та (або) розумового розвитку - єдиний заклад в області, що має можливість надавати медичну допомогу та реабілітацію для дітей хворих на дитячий церебральний параліч та інші вади опорно-рухового апарату. Школа забезпечує навчання без відриву від лікування та профілактичних реабілітаційних заходів.

У Знам’янській спеціальній загальноосвітній школі-інтернаті І-ІІІ ступенів учні отримують повну загальну середню освіту на базі 12 класів, та базову загальну середню освіту на базі 10 класів з отриманням документів державного зразку. У школі навчаються 155 учнів.

Вихованці Новопразької спеціальної загальноосвітньої школи-інтернат I-II ступенів - це діти, які мають порушення інтелектуального розвитку, тому колектив працює над проблемним питанням «Освітньо–виховне середовище, як фактор соціалізації учнів з обмеженими можливостями». Протягом років перебування дітей у школі-інтернаті педагоги вивчають індивідуальні можливості кожної дитини та спрямовують свою роботу на засвоєння комплексної програми з корекції та реабілітації вихованців.

В закладі діти вивчають такі предмети: - українську мову та читання, математику, історію України, географію, фізику і хімію, фізичну культуру, природознавство, образотворче мистецтво, інформатику, музику і співи, ритміку. Діти опановують основи знань, умінь і практичних навичок з трудового і професійного навчання за профілями: швейна справа, столярна, слюсарна справи, обслуговуюча праця, сільськогосподарська праця, штукатурно-малярна справа, квітникарство. У школі навчають 135 учнів.

Після ознайомлення з школами депутати прийняли рішення рекомендувати управлінню освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської обласної державної адміністрації придбати для закладів розвиваючі дошки (бізборди) для корекційної роботи з вихованцями за системою М.Монтессорі.