Громади Кіровоградщини в Топ-10 всеукраїнської платформи DREAM за кількістю зареєстрованих проєктів відновлення

Громади Кіровоградської області активно реєструють проєкти відновлення в державній цифровій екосистемі DREAM (Digital Restoration Ecosystem for Accountable Management), бета-тестування якої триває з вересня.

Серед 25-ти територіальних одиниць України (24 області та місто Київ) Кіровоградщина наразі посідає восьме місце за кількістю об’єктів, зареєстрованих на платформі DREAM – 58. Щотижня територіальні громади області додають до системи п’ять-вісім нових проєктів відновлення.

Не дивлячись на те, що система DREAM функціонує в тестовому режимі і лише набирає обертів, там вже представлені всі райони Кіровоградської області.

Найбільше об’єктів зареєстрували Кропивницька (16), Олександрійська (13) та Новгородківська (9) громади.

Загалом, серед об’єктів, внесених до платформи DREAM територіальними громадами Кіровоградщини, переважають проєкти, що передбачають реконструкцію чи модернізацію – 48 проєктів; будівництво нових об’єктів передбачають дев’ять проєктів.

Серед «проєктів відновлення» Кропивницької територіальної громади, внесених до бази платформи DREAM, можна побачити проєкти капітального ремонту захисних споруд в обласному центрі, реконструкції житлової будівлі для внутрішньо переміщених осіб та капітального будівництва котелень, теплових мереж, лікарень тощо.

Серед запитів Олександрійської територіальної громади: модернізація системи теплопостачання; ремонти будівель міських лікарень; облаштування перинатального центру.

Також на платформі зареєстровані три проєкти, що мають відношення до обласного комунального підприємства «Дніпро-Кіровоград».

DREAM – це цифрова екосистема управління проєктами відбудови, основними користувачами якої є територіальні громади. За допомогою Кіровоградської обласної ради, управлінь та відомств Кіровоградської обласної військової адміністрації та районних військових адміністрацій, територіальні громади вносять до DREAM об’єкти, які вони (громади) хотіли б збудувати або відновити на своїй території. Направленість проєктів різна: освіта, система охорони здоров’я, розвиток інфраструктури, безпека, фізична культура і спорт тощо.

Наявність подібної всеукраїнської бази даних дозволить інвесторам знаходити проєкти, які вони могли б профінансувати. В якості джерел фінансування виступатимуть міжнародні або українські фонди, меценати, уряди країн Європи та світу, державні бюджетні програми.

Нагадаємо, ознайомитись із проєктами відновлення представники територіальних громад можуть на сайті DREAM https://dream.gov.ua/ua