Ігор Степура: Науковці – це непомітні люди, які здійснюють найпомітніші зміни в історії Людства

18 травня 2018 року заступник голови обласної ради Ігор Степура привітав науковців під час урочистостей з нагоди відзначення Дня науки, що відбулися в приміщенні Центральноукраїнського національного технічного університету, та вручив нагороди переможцям обласної премії - молодим науковцям, і стипендії для аспірантів та докторантів, які навчаються у вищих навчальних закладах Кіровоградської області.

Перед початком урочистостей відбулась виставка досягнень науковців Центральноукраїнського національного технічного університету та Льотної академії Національного технічного університету. Гості та запрошені мали можливість ознайомитися з науковими здобутками студентів та викладачів технічних закладів вищої освіти Кропивницького та членів Малої академії наук учнівської молоді.

Під час урочистого концерту з відзначення Дня науки Ігор Степура нагородив науковців Кропивницького почесними грамотами обласної ради та державної адміністрації, а також вручив Дипломи лауреатів та сертифікати стипендіатів молодим науковцям. У вітальному слові до присутніх Ігор Степура зазначив: «Я переконаний, що ХХІ століття має бути віком успіху Української Нації. Мої переконання ґрунтуються на тому, що наша Нація є пасіонарною та інтелектуальною. У кожному найменшому українському селі щодня народжуються молоді таланти, генії, майбутні науковці, які від народження мають дарований Богом інтелектуальний потенціал, достатній для великих творчих наукових звершень, що принесуть користь суспільству, сприятимуть розвитку Української Держави та Цивілізації загалом. У сучасному Світі держави змагаються між собою вже не кількістю корисних копалин або зброї, а кількістю наукових розробок та технологій. Кращий добробут мають ті держави, які продають іншим країнам Світу свої наукові винаходи та новітні технології».

У своєму виступі Ігор Степура принагідно згадав і про тих, хто був рушієм наукової думки в спільноті слов’янських народів в середині другого тисячоліття: Юрія Котермака, Мелетія Смотрицького, Миколу Дилецького, які принесли власні теоретично-наукові розробки в царині філософії, граматики, теорії музики тощо. “Є люди, які вдосконалюють самого себе і свої особисті здібності. Науковці - вдосконалюють цивілізацію людства. Якщо держава зробить ставку саме на науковий потенціал Нації, зупинить його відтік та збереже науковців в країні, Україна спроможна здійснити ривок і в короткий термін потрапити до числа 20-ти великих країн Світу. Головне - приділити особливу увагу людям Науки. Адже, науковці – це непомітні люди, які здійснюють найпомітніші зміни в історії цивілізації Людства!”