Ігор Степура закликав до виконання норм Конституції України та запровадження належної правової освіти в навчальних закладах

8 листопада 2018 року заступник голови Кіровоградської обласної ради Ігор Степура взяв участь у І Міжнародній науково-практичній конференції «Актуальні питання права та соціально-економічних відносин» на базі Кіровоградського інституту розвитку людини Університету «Україна». 

Учасники та гості науково-практичної конференції обговорили проблеми теорії та практики юридичної науки,  а також соціально-економічних відносин в умовах викликів сучасного суспільства для розробки науково обґрунтованих рекомендацій щодо розвитку правових засад держави. 

«Головна проблема українського суспільства - невиконання, нехтування, порушення Конституції України. Нація не має підстав для сподівань на соціально-економічний розвиток та досягнення високого європейського рівня добробуту, доки на всіх щаблях влади й суспільства ігноруються норми Конституції. 

Серед учасників конференції багато молоді. На превеликий жаль, в українських школах не навчають правовій культурі і не надають належної правової освіти. По завершенню загальноосвітніх навчальних закладів, досягнувши 18-річного віку, отримавши дуже серйозні права й обов`язки громадянина своєї держави, мало хто володіє достатніми знаннями і навичками, як реалізувати свої права на практиці. В подальшому це призводить до порушення законів, як пересічними громадянами, так і службовими особами, суддями, правоохоронцями тощо. Цю ситуацію необхідно змінити! Я прошу вас звернути особливу увагу на цю проблему і запропонувати нові фахові розробки для запровадження сучасних європейських стандартів правової освіти в навчальних закладах. 

Разом з тим, недостатньо бути освіченим та інтелектуально-пасіонарним, треба також мати гідність і відвагу, щоб застосувати набуті знання у практичному житті. Через тотальне порушення прав людини і норм Конституції України люди втрачають будь-яку надію реалізувати себе в цій державі, відчувають розпач і зневіру. Саме зневіра у можливості розбудови правової держави є причиною того, що інтелектуальний та підприємницький потенціал України виїжджає за кордон шукати кращої долі. Я закликаю вас, як фахівців в галузі права, зберігати гідність й продовжувати боротьбу!»- наголосив Ігор Степура.