Кіровоградські поліцейські перейматимуть європейський досвід

У Кропивницькому відбулася зустріч керівництва області та представників Консультативної Місії Європейського Союзу в Україні. Питання, що обговорювалось, стосувалося реалізації пілотного проекту з навчання європейської практики поліцейських Кіровоградської області.

В обговоренні взяв участь голова обласної ради Олександр Чорноіваненко. Він підкреслив, що Національна поліція потребує подальшого реформування, це підтверджують, у тому числі, соціологічні дослідження, що демонструють недостатню довіру людей до поліції. Олександр Чорноіваненко поцікавився, які фактичні заходи можуть бути реалізовані спільно з обласною владою для підвищення професійності працівників поліції. 

Голова Консультативної Місії Європейського Союзу в Україні Пан Кястутіс Ланчінскас зазначив, що для поліцейських будуть проводитися консультації, навчання, тренінги, а також здійснюватиметься технічна підтримка. Така допомога, в тому числі, надаватиметься згідно з проектом ЄС «ПРАВО-JUSTICE».

Голова КМЄС підкреслив, що спеціалісти проаналізували роботу і структуру ГУНП у Кіровоградській області та повідомили, що поліція переважно реагує на злочини, а не попереджує їх, що було б ефективніше. Особливо це стосується сільської місцевості, де злочини не є «кваліфікованими». 

Олександр Чорноіваненко подякував представникам Консультативної Місії Європейського Союзу в Україні за те, що Кіровоградська область є першою в Україні, яка перейматиме досвід європейців щодо роботи поліції та наголосив на підтримці співпраці з ЄС.