На засіданні постійної комісії обговорено зміни до обласної програми, що підвищать рівень соціального захисту добровольців

18 вересня відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров'я та соціальної політики, очолюваної депутатом обласної ради Іриною Чемерис. У засіданні взяв участь голова обласної ради Олександр Чорноіваненко.

Основну увагу приділено проектам рішень, що пропонуються до розгляду на двадцяту сесії обласної ради. Так, попереднього погодження набули проекти рішень обласної ради “Про Порядок використання коштів обласного бюджету для надання фінансової підтримки громадським організаціям на реалізацію проектів та заходів”, “Про внесення змін до рішення обласної ради від 02 березня 2018 року № 462 “Про визнання учасниками-добровольцями осіб, які брали участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету України”, “Про внесення змін до Регламенту Кіровоградської обласної ради”, “Про списання майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ і міст області” та інші.

На засіданні також розглянуто та одноголосно підтримано проект рішення “Про внесення змін та доповнень до Обласної комплексної програми соціальної підтримки учасників АТО, членів їх сімей, сімей загиблих учасників АТО, постраждалих учасників Революції Гідності та вшанування пам’яті загиблих на 2014-2020 роки”. Проект даного рішення розроблений з метою підвищення рівня соціального захисту учасників АТО, ООС, членам їх сімей, членів сімей загиблих учасників АТО, ООС, постраждалих учасників Революції Гідності та осіб, які перебували чи перебувають у складі добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізувалися  для захисту незалежності, суверенітету, територіальної цілісності України, але в подальшому не ввійшли до складу Збройних Сил України, Міністерства внутрішніх справ України, Національної гвардії України та інших, утворених відповідно до законів України військових формувань і правоохоронних органів, відповідно до рішень обласної ради, з числа мешканців Кіровоградської області.

На даний час по Кіровоградській області обліковується  192 загиблих учасників АТО, ООС,  351 член сім’ї загиблих (померлих) учасників АТО, ООС, 223 особи з інвалідністю внаслідок війни, 11 постраждалих учасників Революції Гідності та близько 50 учасників-добровольців.

Реалізація заходів Програми здійснюватиметься за рахунок коштів державного, місцевих бюджетів (обласного, міських, районних, селищних, сільських). Також передбачається залучення коштів за рахунок інших джерел фінансування, не заборонених чинним законодавством.