Олександр Чорноіваненко: необхідно терміново розробити обласну програму збереження об'єктів культурної спадщини

  На цьому наголосив очільник обласної ради під час робочої зустрічі з питання щодо збереження об'єктів культурної спадщини на території області.

  Нагальна необхідність цієї зустрічі була зумовлена критичною ситуацією, що склалася навколо збереження об'єктів культурної спадщини, і, зокрема, історико-археологічних знахідок на території області. Останньою краплею став телевізійний сюжет в ефірі інформаційної програми ‟Вікна”, який містив критику щодо бездіяльності обласної влади із збереження випадково знайденої на території села Лещівка Голованівського району археологічної пам'ятки —  поселення трипільської культури.

  Олександр Чорноіваненко звернув увагу на відсутність в області програмних заходів, спрямованих на збереження та популяризацію об'єктів культурної спадщини на території Кіровоградщини, які, у свою чергу, могли стати туристичною ‟родзинкою” територій і справити позитивний вплив на їх економіку. І це, ще не все. Як зазначив голова обласної ради, головна проблема полягає в тому, що через відсутність обласної програми неможливо здійснювати відповідне фінансування за цим напрямком діяльності. Крім того, немає повної зведеної інформації про кількість і місце розташування таких об'єктів, чим ускладнено процес запобігання пограбуванню й  знищенню історичної та археологічної спадщини.

  Підсумовуючи, голова обласної ради окреслив власне бачення першочергових кроків на шляху до виправлення ситуації, серед яких — ініціювання проведення спільної наради з  представниками Кіровоградської облдержадміністрації й науковцями області з метою розробки концепції проекту обласної програми збереження об'єктів культурної спадщини на  2019 і наступні роки й  формування карти  історико-археологічних об'єктів та інших об'єктів культурної спадщини.