Пам’ятний знак «Мельгуновський курган «Лита Могила» встановлять у 2019 році

Під керівництвом голови обласної ради Олександра Чорноіваненка відбулася робоча нарада щодо вирішення питання встановлення пам’ятного знака «Мельгуновський курган «Лита Могила» на території Трепівської сільської ради Знам’янського району.

В обговоренні також взяли участь перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Коваленко, радник голови обласної ради Валерій Кальченко, директор ТОВ «Проектно-вишукувальний інститут «Агропроект» Петро Довченко, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації. 

У ході наради проговорено перелік заходів, які потрібно здійснити для реалізації зазначеного проекту. На початок жовтня 2018 року заплановано отримати необхідні висновки від Інституту археології НАН України та документацію від Знам’янської райдержадміністрації. До кінця жовтня має бути виготовлена проектно-кошторисна документація з реалізації проекту, після чого можна буде провести експертизу та отримати всі дозвільні документи. За попередньою інформацією, встановлення Мельгуновського кургану «Лита Могила» заплановано на 2019 рік. 

Голова обласної ради Олександр Чорноіваненко зазначив, що пам’ятний знак мали створити у 2018 році, до 80-річчя Кіровоградської області, проте через бюрократичну тяганину термін виконання робіт подовжено. 

Лита Могила - скіфський царський курган 2-ї половини VII століття до н. е. Розкопаний 1763 року біля села Копані Знам’янського району Кіровоградської області. На глибині 2-х метрів під кам’яними плитами було знайдено залізний меч з окутим золотом руків’ям та вкритими золотою платівкою дерев’яними піхвами, прикрашеною зображеннями фантастичних тварин у передньосхідному стилі, срібні деталі від асірійського палацевого табурету, золота діадема, 17 масивних золотих платівок з зображенням орла з петлями на звороті, платівки з зображеннями мавп, птахів, бронзова застібка з голівками левів на кінцівках і 40 бронзових наконечників стріл. Пам’ятка має видатне значення, оскільки це єдиний відомий на сьогодні скіфський царський курган того часу в Північному Причорномор’ї.