Побачили світ нові науково-популярні видання Кіровоградського обласного краєзнавчого музею

Протягом минулого року Кіровоградський обласний краєзнавчий музей разом із партнерами підготував і видав чотири науково-популярних видання. 

Серед них – книга «Музейна справа на Центральноукраїнських землях: від зародження до кінця 1930-х років», що вийшла з друку в травні 2023 року з нагоди 140-річчя музейної справи на Кіровоградщині. 

Ще два науково-популярні видання, які підготовлено в межах серії «Визвольна боротьба. 1917 – 1991», започаткував Регіональний центр наукових досліджень з історії України: книга Сергія Мілютіна «Борці за Українську державність: Фотій Мелешко, Василь Недайкаша, Андрій Гулий-Гуленко, Кость Пестушко, Герасим Нестеренко» та Федора Шепеля «Призабуті імена: підпілля ОУН на Центральноукраїнських землях». 

Наприкінці листопаду до 90-х роковин Голодомору 1932-1933 років було презентовано ІІІ випуск науково-методичного журналу «Музейний вісник Центральної України. Радянські голодомори на Центральноукраїнських землях», в якому висвітлено теми голодоморів першої половини XX століття на Центральноукраїнських землях (Голодомор 1932-1933 років, голодомори 1921-1922, 1946-1947 років). 

«Нині обласний краєзнавчий музей – це потужний науково-дослідний, науково-методичний і науково-просвітницький центр Кіровоградщини, – зазначає директор музею Борис Шевченко. – Підготовка та видання науково-популярних збірників поєднує в собі дослідницьку, наукову та просвітницьку функцію працівників нашого музейного закладу». 

Примірники всіх науково-популярних видань обласного краєзнавчого музею за 2023 рік передано до міських і обласних бібліотек, до обласного архіву, а також до провідних музеїв Кіровоградщини та до бібліотек навчальних закладів нашої області.