Постійна комісія обласної ради з питань охорони здоров'я та соціальної політики вивчає досвід колег Івано-Франківської області

Делегація з Кіровоградщини під головуванням Олександра Чорноіваненка у складі постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров'я та соціальної політики ( голова ПК Ірина Чемерис), Олега Рибальченка - директора департаменту охорони здоров'я Кіровоградської облдержадміністрації з робочим візитом перебуває на Івано — Франківщині.

Протягом 10-12 жовтня учасники виїзного засідання постійної комісії вивчатимуть досвід колег із питання щодо надання паліативної допомоги жителям Івано-Франківської області.

Сьогодні головний лікар Ірина Слугоцька ознайомила гостей із роботою обласного клінічного центру паліативної допомоги.

Івано-Франківська область є одним з лідерів організації паліативної допомоги в Україні.

Обласний клінічний центр паліативної допомоги створений в 1997-ому році як лікарня для невиліковно хворих - Хоспіс - стаціонарне відділення на 30 ліжок. У 2012-ому році тут вперше в Україні почала працювати виїзна служба для надання паліативної допомоги вдома.

В 2013 році у зв’язку з розширенням функцій та удосконаленням сфери діяльності заклад перейменований на обласний клінічний центр паліативної допомоги і став клінічною базою для Івано-Франківського медичного університету.

На даний час Обласний клінічний центр паліативної допомоги має
2 відділення:

  • стаціонарне відділення на 30 ліжок для надання цілодобової кваліфікованої паліативної допомоги громадянам із серйозними захворюваннями, переважно наприкінці життя (те, що називається end- of- life care);

  • виїзне/консультативне відділення для надання паліативної допомоги вдома дорослим та дітям (створені і функціонують 2 мобільні бригади – 1 для дорослих, і 1 для дітей). Відділення надає також консультативну допомогу медичним працівникам та закладам охорони здоров’я з питань адекватного знеболення, психологічного супроводу та інших видів паліативної допомоги.

Особливістю паліативної допомоги є те, що вона надається як пацієнтові, так і членам його родин.

Робота виїзного/консультативного відділення значно збільшила доступність і ефективність паліативної допомоги вдома.

У грудні 2017 року обласною радою прийнято обласну програму «Розвиток паліативної допомоги на Прикарпатті 2018-2022 рр». Планується створення паліативних стаціонарних відділень (чи інших форм паліативної допомоги) у кожному з 5-ти госпітальних округів області та хоча б однієї мобільної бригади для надання допомоги дорослим та дітям на дому в кожному районі.