Сергій Шульга: обласна рада готова звернутися до Верховної Ради України з пропозиціями до законопроекту про туризм

Незважаючи на те, що Кіровоградщина має потужний потенціал для розвитку туризму, на сьогодні, на жаль, вона є однією з найменш популярних областей для відпусток українців. Це —   результат дослідження туристичної галузі країни компанією «Оперативна соціологія», оприлюднене низкою ЗМІ.

Як повідомляє Державне агентство розвитку туризму України, за результатами досліджень, наша область не користується попитом: всього 0,8 відсотка опитаних відпочивали на Кіровоградщині під час останньої їхньої відпустки і лише 1, 2 відсотка громадян обрали наш край для наступного відпочинку. Водночас, за даними департаменту культури та туризму ОДА, в області наразі існують 215 туристичних маршрутів.

Що потрібно зробити, аби виправити цю ситуацію обговорили в рамках круглого столу за участю голови обласної ради Сергія Шульги, його заступників, представників ОДА,  керівників окремих зацікавлених громад у форматі відеоконференції, Кропивницької міської ради та гідів і керівників туристичних агенцій, які займаються внутрішнім туризмом.

Розмова мала конструктивний характер. Йшлося про розробку обласної програми з розвитку туризму, про відкриття туристичного порталу на базі обласної універсальної наукової бібліотеки імені Д. Чижевського. Пропонувалося залучати гідів до розробки проектів туристичного спрямування, організовувати зустрічі керівників та менеджерів турфірм з  представниками територіальних громад, здійснювати робочі поїздки по області з метою детального вивчення її туристичної привабливості.

Присутні представники туристичної галузі, зокрема, піддали критиці окремі норми законопроекту про туризм, який має бути проголосований у парламенті.

«Чекаємо від вас конкретних пропозицій. Обласна рада готова їх розглянути і звернутися до Верховної Ради України для врахування у роботі над законопроектом», — сказав голова обласної ради Сергій Шульга.

Щодо  туристичних напрямків висловлювалися побажання, серед іншого, розвивати індустріальні, оздоровчі, медичні та дитячі формати.

Присутніх турбувало не лише питання створення належних і безпечних умов для майбутніх туристів, облаштування зон відпочинку, харчування тощо, але при цьому й дотримання рекреаційного навантаження на об’єкти природно-заповідного фонду Кіровоградщини.