У Кіровограді презентували книгу спогадів про вчителя Андрія Іванка

Книгу зі спогадами до друку підготували колеги знаного в місті вчителя Лариса Гайда та Світлана Орел. Видання містить два інтерв'ю з Володимиром Іванком, його особисті спогади та спогади друзів і колег.

"Це людина, яка завжди любила школу, легко могла знайти спільну мову з дітьми. Хоча сам він був правильний, академічний, начитаний, - згадує редактор книги Світлана Орел. - Він робив свою справу цілеспрямовано, ніколи не боявся того, що про нього можуть подумати. Коли за часів Януковича почали викидати з підручників моменти історії національного піднесення українців, він дуже болісно це сприймав. Але водночас він не був вояком, який одразу на щось активно чи радикально реагує. Був дуже порядною і толерантною людиною".

До останнього моменту протягом 40 років Андрій Іванко вчителював у Созонівській сільській школі. Також працював заступником директора Інституту вдосконалення вчителів. У 2000-х роках очолював Кіровоградську обласну організацію Всеукраїнського товариства "Просвіта" імені Тараса Шевченка. Часто виступав з лекціями на тему історії. Охоче долучався до просвітницьких проектів. Мав дуже велику бібліотеку, зберігав підшивки газети "День", оскільки був її постійним читачем.

Про те, що обрав професію педагога, Андрій Іванко ніколи не жалкував. Навпаки пишався званням учителя. Про це яскраво говорять останні рядки одного з інтерв'ю, що опубліковане в книзі:

"Мені і зараз так само цікаво з дітьми, як тоді, коли я прийшов перший раз у школу. Після 27 років викладання у школі я практично від кожного уроку отримую моральне задоволення. Це страшно, коли вчитель виснажується і в клас іде, як на Голгофу. Я знаю, що фізично старію, здобуваю досвід, але в душі я той 21-річний учитель".

Книгу спогадів про Андрія Іванка друкують у Центрально-українському видавництві. Під час презентації можна було переглянути лише сигнальні примірники видання. Частково проспонсорували друк книги родич Андрія Іванка Михайло Бондарь та учень Віктор Томашин. Планується, що видання вийде невеликим тиражем - 100 примірників, аби його можна було подарувати упорядникам книги, друзям учителя та бібліотекам.