У Кіровоградській області надають пільгові кредити для будівництва власного житла в селах

У 2018 році на виконання напрямів реалізації та заходів обласної програми індивідуального житлового будівництва на селі “Власний дім” на 2016-2020 роки сільським забудовникам надано шість пільгових кредитів на загальну суму 1 мільйон 284 тисячі гривень.

Зважаючи на зростання цін на будівельні матеріали, що ускладнює індивідуальним забудовникам процес спорудження нового житла, у 2018 році пільгове кредитування здійснювалося переважно на придбання житла в сільській місцевості — 834 тисячі гривень, на будівництво нових житлових будинків — 300 тисяч гривень.

У 2018 році плановий обсяг фінансування з виконання напрямів реалізації та заходів обласної програми індивідуального житлового будівництва на селі “Власний дім” на 2016-2020 роки виконано на 89,9%.

Також протягом звітного періоду надано кошти двом забудовникам у розмірі 110 тисяч гривень на подальші етапи кредитування за кредитними договорами, які укладено у 2017 році.

Варто зазначити, що на виконання напрямів реалізації та заходів обласної програми індивідуального житлового будівництва на селі “Власний дім” на 2016-2020 роки, крім будівництва та придбання житла, здійснюються капітальні й поточні ремонти житла, заходи з енергозбереження, а саме: утеплення будинків, зовнішніх фасадів, теплова ізоляція покрівель і підвалів, заміна вхідних дверей і віконних блоків, спорудження інженерних мереж і підключення їх до існуючих комунікацій тощо. Ці заходи сприяють покращенню житлових умов сільських жителів та є одним із чинників, що спонукають економічно активних громадян, і, насамперед молодь, залишатися жити та працювати в сільській місцевості.