У Новгородці відкрили реконструйовані очисні споруди

У Новгородці завершили роботи з реконструкції очисних споруд, які протягом багатьох років не працювали, в результаті чого екологічний стан селища погіршувався.

Депутат обласної ради, радник голови обласної ради Валерій Кальченко взяв участь у відкритті споруд та наголосив, що роботи виконано ТОВ «АРТАЛЕКС» якісно і це перший, за останні три роки, проект у галузі будівництва області, який реалізовано в нормативні терміни. 

- На сьогодні ми маємо одну з небагатьох реконструйованих систем очисних споруд у Кіровоградській області. Досвід селища Новгородки має бути використаний в інших районних центрах і населених пунктах, це – питання нашої екології, - зазначив Валерій Кальченко. 

Голова селищної ради Олександр Сириця підкреслив, що реконструювати очисні споруди вдалося за плідної співпраці обласної ради, підрядної організації і селищної ради. 

- Сьогоднішній захід, відкриття очисних споруд, – це результат тривалої і налагодженої роботи багатьох людей і структур. Завдяки цій роботі у Новгородці відремонтовано дитячий садок, п’ятиповерховий гуртожиток, а зараз – очисні споруди. Проте, це лише початок співпраці обласної і селищної рад, - підкреслив Олександр Сириця.

Реконструйована водовідвідна система обслуговуватиме багатоповерхові будинки, школи, дитячі садки, гуртожиток для переселенців та інші інфраструктурні об’єкти селища. Вона працюватиме за технологією Biotal та має потужність 150 м3/добу. Встановлені сучасні технології дають можливість забезпечувати водовідведенням населення протягом семи днів навіть при відключені самої системи. Загальна сума, витрачена на реконструкцію, становить 15 мільйонів гривень. Підрядною організацією є ТОВ «АРТАЛЕКС» на чолі з керівником Олександром Сипливцем.