В області діє програма сприяння розвитку громадянського суспільства

Обласна програма сприяння розвитку громадянського суспільства в Кіровоградській області на 2016-2020 роки має на меті розвиток співпраці місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування області з інститутами громадянського суспільства щодо проведення консультацій влади з громадськістю, підвищення громадської активності.

Протягом 2018 року у закладах освіти області проведені усні журнали, години спілкування, виховні години, бесіди на тематику розвитку громадянського суспільства: "Громадянське суспільство: сутність, ідеї, розвиток", "Гуманістична мораль у громадянському суспільстві", "Я – патріот і громадянин Держави", "Демократія: орієнтири на Європу", "Країна моїх мрій", "Що я знаю про Україну?", "Молодіжне дозвілля та молодіжні організації" тощо.

Крім того, учнівські та педагогічні колективи закладів освіти області сприяють розвитку волонтерського руху.

З метою розвитку лідерської обдарованості учнів у загальноосвітніх закладах області діють школи ″Лідерів″, систематично проводяться сесії районних та міських парламентів дітей.

Громадською організацією "Всеукраїнський центр протидії корупції та сприяння правоохоронним органам "Антикорупційна ініціатива" організовано засідання круглого столу на тему: "Роль громадянського суспільства в протидії поширення корупції в Україні".

Громадською організацією "Громадська мережа "ОПОРА" проведено публічну дискусію на тему "Як працюють в парламенті депутати мажоритарники з Кіровоградської області".

Відбулося засідання конкурсної комісії з розгляду проектів ″Громадська перспектива: ідея-дія-результат″, на якому було визначено чотирьох переможців.

Видано та розповсюджено пам'ятку щодо пільг членам сімей загиблих учасників АТО.

Видано та розповсюджено методичні рекомендації щодо організації консультацій з громадськістю, сприяння проведенню громадської експертизи, проведення громадських слухань.