Внесли зміни до Програми енергоефективності Кіровоградської області на 2017-2020 роки

Під час пленарного засідання депутати ухвалили рішення про доповнення Програми енергоефективності Кіровоградської області на 2017-2020 роки, у частині реалізації Програми "Зменшення споживання паливно-енергетичних ресурсів на об’єктах спільної власності територіальних громад сіл, селищ і міст області" наступними заходами:

встановлення індивідуальних електротеплових пунктів у Кіровоградській обласній філармонії та комунальному закладі "Кіровоградський академічний обласний український музично-драматичний театр ім. М.Л. Кропивницького".

Передбачається використання технології з комбінованого використання централізованого опалення та електропідігріву з виробництвом теплової енергії з електричної енергії за нічним тарифом, що дозволить щороку економити по 400-500 тис.грн. по кожному з об’єктів.

Вартість встановлення індивідуальних електротеплових пунктів:

у Кіровоградській обласній філармонії –  близько 610 тис.грн.;

у комунальному закладі "Кіровоградський академічний обласний український музично-драматичний театр ім. М.Л. Кропивницького" – близько 670 тис.грн..

Проте використання системи Prozorro дозволить винайти пропозицію за меншою ціною, тож можливе коригування вартості у бік зменшення.

Термін окупності – 2-2,5 роки;

запровадження системи енергоменеджменту на об’єктах спільної власності територіальних громад сіл, селищ і міст області.

Необхідність запровадження енергоменеджменту визначена розпорядженням Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2017 року №732-р "Про затвердження плану заходів із впровадження системи енергетичного менеджменту в бюджетних установах".

27 квітня 2017 року між Кіровоградською облдержадміністрацією та Держенергоефективності підписано Меморандум про партнерство щодо запровадження системи енергетичного менеджменту для підвищення енергетичної ефективності будівель бюджетних установ.

Cистематичний збір та аналіз інформації про обсяги енергоспоживання забезпечить наявність достовірної інформації про споживання енергоресурсів кожною бюджетною установою та стане стимулом до їх ефективного використання.

Інформація про енергоспоживання стане основою для формування переліку об’єктів, що потребують першочергового проведення енергетичного аудиту та впровадження енергоощадних заходів.

Система дозволить створити інформаційну базу для проведення енергоощадних заходів у лікарнях, школах та дитячих садочках області, аби відстежувати досягнення запланованих показників енергоефективності, аналізувати  динаміку і структуру споживання енергоресурсів, швидко реагувати на несправності в системі тепло- і газопостачання, оперативно управляти обсягами енергоспоживання, а також формувати якісну базу даних для впровадження сучасних методів енергоменеджменту.

Енергомоніторинг запроваджено у 12  областях України: Вінницькій,  Волинській, Дніпропетровській, Донецькій, Закарпатській, Запорізькій, Київській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Херсонській.

 На сьогодні в Україні є декілька кампаній, що спеціалізуються на виробництві програмного забезпечення під системи енергетичного менеджменту.

Кампанія буде обрана через систему Prozorro.

Відшкодування частини суми кредитних коштів, залучених ОСББ, ЖБК на впровадження енергоефективних заходів у багатоквартирних будинках

Планується збільшити обсяг коштів, передбачений на 2018 рік для відшкодування частини суми кредитних коштів, залучених ОСББ, ЖБК на впровадження енергоефективних заходів у багатоквартирних будинках.