Як популяризувати туристичні магніти Кіровоградщини: досвід заповідника «Чигирин»

Учасники делегації Кіровоградської обласної ради на чолі з першим заступником голови обласної ради Юрієм Семенюком, представники департаменту культури та туризму обласної військової адміністрації та музейних закладів нашого обласного центру вивчали специфіку та досвід роботи музеїв Національного історико-культурного заповіднику «Чигирин». 

Як відомо, на території НІКЗ «Чигирин» знаходяться видатні пам’ятки історії України, пов’язані з Визвольною війною українського народу 1648 - 1657 років, гайдамацьким повстанням «Коліївщина» 1768 - 1769 років та Холодноярською Республікою 1918 - 1922 років. 

«Для того, щоб розвивати на Кіровоградщині туристично-культурний напрямок, нам важливо обмінюватися досвідом із колегами, – вважає директор Кіровоградського обласного краєзнавчого музею Борис Шевченко. – Що ми можемо запропонувати туристам? Значна частина отаманів українських повстанських загонів Холодного Яру – наші земляки, уродженці нашого краю. В структурі обласного краєзнавчого музею є історико-меморіальний заповідник «Чорний ворон», пов’язаний з Українською революцією 1917 – 1921 рр. Тому ми також можемо просувати теми історії козацтва та холодноярських повстанців. Але ми прекрасно розуміємо, що в українських масштабах Холодний Яр – це, перш за все, Черкащина, їхній «туристичний магніт». А ми маємо знайти свій ексклюзив і розвивати свої напрямки, які виділятимуть Кіровоградщину на фоні України». 

Як зазначав перший заступник голови Кіровоградської обласної ради Юрій Семенюк під час спілкування зі співробітниками заповіднику «Чигирин», однією з туристичних особливостей нашого краю є те, що Кіровоградщина – колиска українського професійного театру. 

Зокрема, в структурі обласного краєзнавчого музею налічується три філії, пов’язані з українським театром: Меморіальний музей Марка Лукича Кропивницького; Музейно-природний заповідник «Тобілевичі» та заповідник-музей Тобілевича (Карпенко-Карого) «Хутір Надія». 

Тож розвиток на Кіровоградщині «театрального» туристичного напряму вбачається перспективним. 

«Якщо краєзнавчі музеї по всій Україні мають так чи інакше схожі колекції, то у Кропивницькому знаходиться єдиний в нашій країні Музей історії українського хореографічного мистецтва. Це ще один оригінальний напрям, ще один ексклюзив, який вирізняє нашу область на фоні інших регіонів», – зазначає Борис Шевченко. 

Знайомлячись з організацією роботи Мотронинського монастиря в Холодному Яру, Медведівського краєзнавчого музею, Суботівського історичного музею (родинного маєтку гетьмана Богдана Хмельницького в селі Суботів), музею Богдана Хмельницького в Чигирині та музею археології, гості з Кіровоградщини вивчали, як ці музеї насичують територію заповідника інформаційними елементами та як використовують новітні технології в оформлені експозицій.

Також було відзначено важливість розвитку інфраструктури біля туристичних об’єктів: доріг та логістики, зв’язку та комунікацій, індустрії гостинності та іншого.

Більше фотографій на сторінці обласної ради в соціальних мережах.