Жителі села Озера поділилися з Ігорем Степурою своїми проблемами

Заступник голови обласної ради Ігор Степура, у ході візиту до села Озера, ознайомився з проблемами місцевих жителів.

Громадськість занепокоєна майбутнім школи у зв’язку з прийняттям Світловодської районної ради рішення про ліквідацію юридичної особи школи та її реорганізацію у філію Павлівського ОНЗ. Абсолютно аргументованою підставою для стурбованості мешканців села є той факт, що відстань до опорної школи  сягає близько 60 км по сільській дорозі та перетворить поїздки дітей у важкі випробування як для учнів, так і для батьків у разі потреби відвідати школу. Крім того, в такому випадку, батьки швидше готові віддати своїх дітей на навчання до освітніх закладів міст Світловодська, Олександрії чи Кременчука, ніж везти їх щодня в інше село за 60 кілометрів. Своє занепокоєння висловили також і члени педагогічного колективу Озерської школи: у випадку зниження ступенів, частина колективу залишиться без роботи і вчителі будуть змушені виїхати з села в пошуках роботи в інших населених пунктах Кіровоградської області.

У розмові з заступником голови обласної ради Ігорем Степурою літні люди села Озера поділилися спогадами п’ятдесятирічної давнини, коли вони були змушені залишити рідні села, затоплені у водах Кременчуцького водосховища. Важливим емоційним акцентом цих розповідей був розпач людей, коли їм пропонували переїхати до села Талова Балка, поруч з яким і було утворене нове село Озера. Їм обіцяли всебічне сприяння, швидку побудову школи, лікарні, якісне водопостачання  та створення іншої необхідної інфраструктури. Ці ностальгійні спогади людей набули сьогодні гострої прикрості, адже наприкінці свого життєвого шляху вони стають свідками, як молодь та сільська інтелігенція залишають село. Також надходять чутки про скорочення персоналу сільської  амбулаторії або взагалі її закриття. Тож, рішення Світловодської районної ради про реорганізацію школи стало ще однією неприємною новиною для громади та констатацією факту остаточного занепаду села.

Варто зауважити, що спроби оптимізувати освітній простір в Світловодському районі озвучувалися й раніше, ще за попередньої каденції складу Світловодської районної ради. У розмові з головою Озерської сільської ради, Ігор Степура дізнався, що в ті часи громаді вдалося відстояти свою школу, але вже нове керівництво району, незважаючи на неодноразові звернення педагогічного колективу школи і громади села Озера, не стало враховувати думку селян й натомість застосувало важелі адміністративного впливу. Спочатку змусили залишити школу директора і завуча школи, а тепер вже депутати Світловодської районної ради остаточно прийняли рішення про ліквідацію окремої юридичної особи - Озерської школи.

Заступник голови Кіровоградської обласної ради Ігор Степура також зустрівся з ветераном терористичної агресії Росії на Сході України та вчителем Озерської школи Олександром Ткаченком, який внаслідок численних контузій, вже після мобілізації, пережив  інсульт і має незадовільний стан здоров’я. Ветеран війни теж висловив серйозне занепокоєння, як долею села та школи, так і власною долею, тому що через власний стан здоров`я не бачить перспективи і можливості ще десь працевлаштуватися у разі скорочення педагогічного коллективу школи.

«Я принципово підтримую сільську інтелігенцію територіальних громад сіл та селищ районів Кіровоградської області, як заступник голови обласної ради, який опікується гуманітарною сферою, та як куратор постійної депутатської комісії з питань освіти, науки, молоді та спорту. Неодноразово до мене особисто зверталися мешканці сіл Кіровоградської області, які стурбовані перспективою занепаду їх села внаслідок ліквідації школи, амбулаторії або іншої інфраструктури на селі, виїздом фахових працівників сільської інтелігенції за межі села або навіть на заробітки за кордон. Всі ці питання є викликом часу та небезпечними ризиками у справі розвитку українського села. Тому я підтримую сільські громади в їхньому прагненні зберегти свою інфраструктуру. Адже без школи будь-яке село буде занепадати, і подібний сценарій аж ніяк не можна кваліфікувати, як розвиток економіки та благополуччя українців», - наголосив у своєму коментарі заступник голови Кіровоградської обласної ради Ігор Степура.